Економте на опалюванні власного будинку

Паливні брикети

Як підібрати потужність котла виходячи з площі приміщення

Ефективність і якість роботи системи опалення , багато в чому  залежить від того на скільки правильно підібраний котел.

Що б найбільш точно і вірно визначити тепловтрати приміщення робиться енергоаудит. Але через його вартості проводити його для будинку невеликої площі не доцільно.

У такому випадку потужність котла визначається за простою методикою, яка підходить в більшості випадків, коли потрібно розрахувати просту систему опалення.

Розрахунок такий 1 кВт потужності опалює 10 м. Кв. приміщення. Це при середньому утепленні будинку і стелях висотою до 3 м.

Таким чином розраховуються в цілому тепловтрати будинку. Але при підборі твердопаливного котла, до отриманого значення необхідно додати ще запас потужності в розмірі 15-20%. Це необхідно для того що б котел вправлявся з піковими навантаженнями.

Як підібрати котел на твердому паливі (приклад):

Якщо необхідно опалювати будинок площею 200 м. Кв, то потужність котла буде визначена таким чином:

Тепловтрати в цілому 200/10 = 20 кВт.

Потужність котла з запасом, 20 кВт * 1,2 = 24 кВт.

Виходить, що для опалення будинку площею 200 м. Кв. необхідний твердопаливний котел потужністю 24 кВт.

Залежно від потужності модельного ряду конкретного виробника котлів, швидше за все це буде котел потужністю 25 кВт.

Якщо висота стелі більше трьох метрів, необхідно вважати потужність котла за об’ємом приміщення. У цьому випадку прийнято вважати, що 1 кВт. потужності котла буде опалювати 30 м. куб.

На прикладі приміщення площею 200 м. Кв. з висотою стель 3,5 м. розрахунок буде таким:

Формула: Как подобрать котел по площади домаОб’єм приміщення 200*3,5=700 м. куб.

Тепловтрати в цілому 700/30 = 23,3 кВт.

Необхідна потужність котла з урахуванням запасу 23,3+20% = 28 кВт.

Швидше за все це буде котел потужністю 30 кВт.

Якщо система опалення складна і котел буде працювати, наприклад, на опалення, гріти гарячу воду і, наприклад, басейн, тоді потрібно звертатися до фахівців, які за допомогою більш складного розрахунку визначать необхідну потужність котла.

Утепление дома

Якщо будинок добре утеплений, наприклад, стіни з пінобетону плюс 100 мм. пінопласту або мінеральної вати, тоді запас потужності можна брати на рівні 10-15%. І навпаки, при поганому утепленні потрібно збільшувати запас потужності (до 30%).

Не варто, так само, додавати і занадто великий запас по потужності. У цьому випадку котел буде дуже швидко нагрівати систему і перебувати в режимі очикування більше ніж в режимі «робота». При цьому час горіння на одному завантаженні збільшиться, але і витрата палива у нього буде вище, тому що котел має велику камеру згоряння.