Економте на опалюванні власного будинку

Котел в приватному будинку

Докладніше про теплоакумулюючий бак. Схема, розрахунок ємності та підключення.

Теплоаккумулятор, буферна ємність — це ємність з водою певного обсягу, яка встановлена ​​поруч з котлом і утеплена. Бак теплоаккумулятор річ, безумовно, корисна, але і не дешева. Ми постараємося розповісти про його призначення, і типах.

 Система отопления с теплоаккумулятором

Система опалення з теплоаккумулятором

 

                              Для чого потрібна буферна ємність?


 

Перш за все, застосування бака акумулятора:

1. Дозволяє зменшити витрату палива.

Одним з основних критеріїв при виборі котла є час його горіння на одному завантаженні паливом. При тому, що різні типи твердопаливних котлів мають різний час горіння, загальним їх недоліком є ​​необхідність підкидати дрова. Під час роботи котла з теплоаккумулятором він нагріває як систему опалення, так і буферну ємність. Після того як паливо згорить і котел не може гріти систему, а в баку теплоаккумуляторе є запас гарячої води, бак починає цю воду віддавати в систему. При цьому правильно підібраний бак зможе гріти систему опалення на протязі до 10 годин, а це приблизно стільки, скільки класичний твердопаливний котел горить на одному завантаженні палива. Таким чином, система опалення з теплоаккумулятором буде працювати, на одному і тому ж кількості палива в два рази довше ніж система без бака. А значить, і споживати в два рази менше палива.

2. Підвищується ефективність котла.

Механізм роботи будь-якого твердопаливного котла такий, що він працює циклами. Інтенсивне горіння (нагрів) — відпочинок (тління) — інтенсивне горіння (нагрів). Це обумовлено інерційністю горіння і неможливістю точного контролю горіння через те, що немає можливості регулювати подачу палива.

Під час інтенсивного горіння котел працює на номінальній потужності та з максимальною ефективністю. Але вчасно т.зв. перерви паливо горить не інтенсивно або зовсім тліє, при цьому все одно виділяючи енергію. Ця енергія системі не потрібна, тому що система нагріта. У цьому випадку котел працює в не ефективні режимі, і вся енергія йде в трубу, в прямому сенсі слова.

Застосування ж теплоаккумулятора дозволяє працювати котлу постійно в номінальному режимі і збирати цю енергію і накопичувати. До слова сказати, в такому режимі роботи істотно скорочуються шкідливі викиди в атмосферу за рахунок повного спалювання палива. Таким чином, ефективність котла підвищується.

 

3. Збільшується термін служби котла.

Котел прослужить довше за рахунок того, що він працює практично в 2 рази менше, при тому що віддає ту ж кількість тепла. Крім того, бак акумулятор працює як Гідрострелка, а вона дозволяє продовжити термін служби котла.

4. Згладжування температурних коливань котла.

При використанні котла з механічним регулюванням горіння неможливо домогтися точного регулювання. Тому котел видає температуру хвилеподібно. Буферна ємність дозволяє вирівнювати ці скачки і видавати необхідну температуру в систему опалення.

5. Безпека котла.

У разі якщо система опалення не має природної циркуляції, то при відключенні електрики велика ймовірність перегріву котла. Застосування бака акумулятора, один з найефективніших способів уникнути цього. Бак теплоаккумулятор буде здатний поглинути виділилася енергію, яку не взяла на себе система опалення.

Таким чином, ми бачимо, що застосування акумулюючої ємності має масу плюсів.

 

устройство теплоаккумулятораЯкі бувають баки теплоакумулятори.

Баки акумулятори бувають різного об’єму і різних типів. Обсяг бака підбирається виходячи з потужності котла, призначення та особливостей системи опалення.

Бак Теплоаккумулятор може виконувати як роль тільки акумулятора, так і роль бака непрямого нагріву води. Тобто за допомогою такого бака можна забезпечити нагрів гарячої води для господарських потреб.

Нагрівання води відбувається через змійовик, вбудований в бак, який виконує функцію теплообмінника. Бак може мати один або два змійовика в залежності від призначення бака. За допомогою бака теплоаккумулятора, наприклад, підключаються в одну систему твердопаливний котел і сонячний колектор.

 

Розрахунок теплоаккумулятора для твердопаливного котла

Фахівці рекомендують використовувати наступну формулу для розрахунку теплоаккумулятора: 25-30 літрів обсягу на 1 кВт. потужності твердопаливного котла.

Тобто для котла потужністю 15кВт. — знадобиться теплоаккумулятор об’ємом 400-500 літрів.

Так як потужність котла завжди вказана в Квт, цю цифру можна помножити на 25/30 і відразу отримати результат Вашої розрахунку. Ось так просто і проводиться розрахунок обсягу бака теплоаккумулятора.

Установка бака акумулятора повинна проводитися фахівцем мають потрібну кваліфікацію і відповідно до схеми монтажу котла.